yeni
Feribot

New York Uçak Bileti


Havalimanları:

New York, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük şehirlerinden biridir ve birçok uluslararası uçuşa ev sahipliği yapar. Şehirdeki ana havalimanları:


John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (JFK): New York'un en büyük havalimanıdır ve birçok uluslararası havayolu şirketi tarafından kullanılır.

Newark Liberty Uluslararası Havalimanı (EWR): New Jersey'de bulunan bu havalimanı da New York metropol alanına hizmet vermektedir.

LaGuardia Havalimanı (LGA): Manhattan'a yakın olan bu havalimanı da uluslararası ve iç hat uçuşlarına hizmet vermektedir.

Havayolu Şirketleri:

New York'a uçan birçok uluslararası ve yerel havayolu şirketi bulunmaktadır. Amerika'nın büyük havayolu şirketleri olan American Airlines, Delta Airlines ve United Airlines, New York'a düzenli uçuşlar düzenlemektedir. Ayrıca, uluslararası havayolu şirketleri de New York'a seferler düzenlemektedir.


Bilet Rezervasyonu:

New York'a uçmak için bilet rezervasyonu yapmak istiyorsanız, havayolu şirketlerinin resmi web siteleri, çevrimiçi seyahat acenteleri veya seyahat acenteleri aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Uygun fiyatlar ve farklı uçuş seçenekleri arasında karşılaştırma yapmak önemlidir.


Uçuş Süresi ve Fiyatlar:

New York'a uçuş süresi kalkış noktasına ve varış noktasına bağlı olarak değişir. Örneğin, Avrupa'dan gelen uçuşlar genellikle yaklaşık 7 ila 9 saat sürerken, Asya'dan gelen uçuşlar daha uzun sürebilir. Uçuş fiyatları seyahat tarihine, rezervasyon yapılma zamanına, havayolu şirketine ve seyahat sınıfına bağlı olarak değişir.


New York, dünyanın en popüler ve heyecan verici şehirlerinden biridir. Hava ulaşımının yoğun olduğu bu şehre seyahat etmek için farklı havayolu şirketleri arasında karşılaştırma yaparak uygun fiyatlı ve konforlu bir uçuş seçmek önemlidir.


Sıkça Sorulan Sorular

 • İç hat uçuşlar için en az 1 saat, dış hat uçuşlar için en az 2 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Dış hat uçuşlarda check-in ve bagaj işlemleri uçağın tarifeli kalkış saatinden 60 dakika önce sona ermekmetdir.
 • İç hat uçuşlarda check-in ve bagaj işlemleri uçağın tarifeli kalkış saatinden 45 dakika önce sona ermekmetdir.
 • Uçağa biniş işlemleri (boarding) ise İç Hat - Dış Hat uçuşlarda, uçuşa 20 dakika kala sona ermektedir.

Bilet alım aşamasında koltuğunuzu seçemezsiniz ancak; koltuk seçiminizi bilet alım sürecinizi tamamladıktan sonra ilgili havayolunun check-in sayfasından Rezervasyon Kodu (PNR)/Bilet numaranızla yapabilirsiniz.

 Güvenli bir seyahat için aşağıdaki maddelere mutlaka göz atın!

 • Uçuş tarihlerine dikkat etmek
 • Aktarma uçuşlarda havalimanlarına dikkat etmek
 • Gideceğiniz ülkenin seyahat prosedürlerine önceden bakmak
 • Bilgilerinizi doğru şekilde girmek
 • Seyahat edeceğiniz ülkenin vize kurallarını bilmek
 • 3D Secure ile güvenli ödeme yöntemini seçmek

Hayır, biletinizde yer alan uçuşların sıralı kullanım zorunluluğu vardır. Biletiniz üzerindeki uçuşlardan herhangi birine katılmamanız halinde, bilet üzerindeki devam uçuşlarınızın tamamı (dönüş parkurları dahil) sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.

 “Yolcu İsmi Kaydı” anlamına gelen PNR ile biletinizi kontrol edebilir, ad veya soyadı bilgileri girerek hızlıca tüm uçuş bilgilerini sorgulayabilirsiniz. PNR kodu, uçak bileti satın alma işleminden sonra e-posta yoluyla size gönderilecektir.

Fulltrip web sitesi üzerinden 100’den fazla hava yolu firmasının uçuşlarını görebilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Elektronik uçak bileti eski kağıt şeklindeki uçak biletinden farklı olmayan ve bütün büyük havayolu şirketleri tarafından kullanılan bir uygulama olup size, kağıt halindeki bilet olmadan seyahat etme fırsatı verir.


E-biletinizin kaybolma, çalınma ve unutulma riski yoktur. Satın aldığınız elektronik bilet havayolu şirketinin rezervasyon sistemine kayıtlı olduğundan, check-in kontuarında yurt içi uçuşlar için resimli bir kimlik kartı (nüfus cüzdanı, pasaport) yurt dışı uçuşları için de geçerli bir pasaport ibraz etmeniz halinde işlemlerin pratik, hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

E-biletinizin çıktısını yanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Bilet numarası veya rezervasyon kodu (PNR) ve kimliğinizle/pasaportunuzla kontuarda işlem yapabilirsiniz.

Check-in kontuarında sadece resimli bir kimlik ile (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) beraber check-in yaptırabilirsiniz.

Uçak bileti rezervasyonlarınız için 0850 878 1484 numaralı müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Online check-in, biletlenmiş olan bir rezervasyonun, havayoluna gelmeden check-in işleminin herhangi bir internet bağlantısı kullanarak yapılmasıdır.

Fulltrip, aradığınız bölgeye göre tüm hava yolu firmalarına ait uçuşları karşılaştırarak, o an mevcut olan ucuz bilet fiyatlarını karşınıza çıkarıyor.

Fulltrip fırsat ve kampanyaları ile uçak biletinizi kolayca alabilir, otel, araç, otobüs ve transfer gibi hizmetleriyle seyahatinizi baştan uça planlayabilirsiniz.

 1.  Ana sayfada bulunan arama ekranından tek yön, gidiş-dönüş ya da çok noktalı arama seçenekleri arasından seçiminizi yapın.
 2. Sonrasında şehir veya havaalanı, uçuş tarihi, kişi sayısı bilgilerini girerek aramaya başlayabilirsiniz.
 3. Size uygun seferi belirleyip "SEÇ" butonuna tıklayınız. Bu işlemi dönüş uçuşunuz içinde tekrarlayabilirsiniz.
 4. Seçmiş olduğunuz uçuş için yolcu bilgileri adımına geçeceksiniz. Ekranında yolculara ait formlar açılacak ve sizden istenilen bilgileri doldurmanız istenecektir. 
 5. Ödeme alanında ödeme seçeneklerini belirleyip kart bilgilerinizi girdikten sonra "Genel Şartları ve Gizlilik Sözleşmesini Okudum Kabul Ediyorum" seçeneğini işaretledikten sonra ''Ödemeyi Gerçekleştir'' butonuna tıklayarak,3D Secure sistemiyle güvenli bir şekilde bilet alım işleminizi tamamlayabilirsiniz.