FAS TURU KRALİYET ROTASI (MARAKEŞ - KAZABLANKA) Fez - Kazablanka - Rabat - Şafşavan - Marakeş - Essaouira - Meknes
FAS TURU KRALİYET ROTASI (MARAKEŞ - KAZABLANKA) Fez - Kazablanka - Rabat - Şafşavan - Marakeş - Essaouira - Meknes
FAS TURU KRALİYET ROTASI (MARAKEŞ - KAZABLANKA) Fez - Kazablanka - Rabat - Şafşavan - Marakeş - Essaouira - Meknes

FAS TURU KRALİYET ROTASI (MARAKEŞ - KAZABLANKA) Fez - Kazablanka - Rabat - Şafşavan - Marakeş - Essaouira - Meknes

19 Ağustos 2024 Pazartesi - 25 Ağustos 2024 Pazar tarihleri arasında olmalıdır
Tur Programı
Özet

19 - 25 Ağustos 2024 
 

Tur Programı

1. Gün 
İstanbul - Marakeş 

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Marakeş’e hareket. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Ba Ahmed’in Bahia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Chez Ali Show Etkinliği’ne (50 EUR kişi başı) katılabilirler. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali’de bin bir gece masallarını andıran müzisyenler ve folklör gösterileri eşliğinde alacağımız içeceğimizin ardından atlı süvarilerin yapacağı muhteşem gösterinin sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde. 

Konaklama: 4* Palm Menara Hotel vb. 

2. Gün 
Marakeş - Essaouira - Marakeş 

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimizle opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Essaouira (90 EUR kişi başı) gezisi için hareket ediyoruz. Atlas okyanusu kıyısında yer alan, ilk bakışta bize eski Bodrum’u anımsatan bu şehir dünyaca ünlü eski Portekiz şehirlerinden biridir. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan bu şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı olup sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabasıdır. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasındadır. Gezmeye doyamayacağınız daracık dolambaç sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Tur sonrası Marakeş’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde. 

Konaklama: 4* Palm Menara Hotel vb. 

3. Gün 
Marakeş - Atlas Dağları - Majorelle 

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Atlas Dağları & Majorelle Bahçesi Turu’na (90 EUR kişi başı) katılabilirler. Muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıları keşfedeceğimiz bu turun ardından Ourika Vadisi’nde mola veriyoruz. Gezimizden sonra Marakeş’e dönüyoruz. Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçesi ile turumuz devam ediyor. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesini geziyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde. 

Konaklama: 4* Palm Menara Hotel vb. 

4. Gün 
Marakeş - Rabat - Meknes - Fez 

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış ve ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Rabat şehir turumuza başlıyoruz. Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. 17.yy da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 kilometrelik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal sulama havuzu, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Molla İsmail türbesi ve Musevi mahallesi gezilecektir. Turumuzun ardından Fez’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte konaklayacağımız otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Fez’deki otelimizde. 

Konaklama: 4* L'escala Hotel vb. 

5. Gün 
Fez - Şafşavan - Fez 

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimizle opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Mavi Şehir - Şafşavan Turuna (Chefchaouen) (100 EUR) gezisi için yola çıkıyoruz. Rif dağları arasına kurulmuş şehir adeta bir mavi büyü. Daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneği kapılar. Şafşavan turumuzun ardından tekrar Fez’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Fez’deki otelimizde. 

Konaklama: 4* L'escala Hotel vb. 

6. Gün 
Fez - Kazablanka 

Sabah kahvaltısının ardından Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası Casablanca’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Kazablanka’daki otelimizde. 

Konaklama: 4*New Hotel vb. // 4* Oum Palace Hotel vb. 

7. Gün 
Kazablanka - İstanbul 

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış ve Kazablanka turumuza başlıyoruz. Dünyanın 3. büyük camisi Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası havalimanına geçiyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonuna geliyoruz. 

Ücrete Dahil Hizmetler
Paket Tura Dahil Olan ve Olmayan Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Hizmetler: 

 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Marakeş (RAK) / Kazablanka (CMN) - İstanbul (IST) ekonomi sınıfı uçak bileti 

 • Havalimanı vergileri 

 • 4* Merkeze yakın otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama 

 • Alan-otel-alan transferleri 

 • Özel otobüs ile tüm transferler 

 • Programda belirtilen panoramik şehir gezileri 

 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri 

 • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 EUR), 

 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası 

 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır) 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli 

 • Öğle yemekleri 

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları 

 • Opsiyonel geziler/etkinlikler 

 • Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri 

 • Şoför tipleri 5-10 EUR / kişi başı (isteğe bağlı) 

Ekstra Geziler

Ekstra Geziler

AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ        - 330 EUR YERİNE 300 EUR

·        Mavi Şehir – Şafşavan Turu (100 EUR)

·        Atlas Dağları ve Majorelle Botanik Bahçeleri Turu (90 EUR)

·        Chez Ali Show Etkinliği (50 EUR)

·        Essouira (90 EUR)

İndirim tüm turlar toplu olarak alındığında geçerlidir.

Ulaşım ve Otel Bilgileri
Uçuş Bilgileri

19 Ağustos 2024 
Uçuş No: TK619
Istanbul - Marakeş 12:00 - 15:15

25 Ağustos 2024 
Uçuş No: TK618
Kasablanka - İstanbul 17:00 - 23:40

Konaklama - Bilgileri

4* Oteller

Misafirler
Toplam Tutar
85.829,67 ₺